online:
                                           

A vzhůru do léta.

Pohyb venku,intenzivní světlo sluníčka sebou nese větší životní elán-ale také problémy.

Vyšší teploty nám řádně " topí" a zvedá tělesnou teplotu někdy až o jeden nebo dva stupně.Takovému stavu, který je podobný horečce se organismus brání pocením, rozšiřuje cévy,aby se tělo co nejvíc a nejrychleji ochladilo.

Jak poznáme přehřátí - zarudlý obličej,perličky potu a oteklé nohy.-to jsou viditelné známky.V takové  přípědě vyhledejte stín než vás následek přehřátí dovede k nevolnostem a mdlobám.

Můžeme se bránit-zvýšený přísun tekutin-nejlépe minerálky s vyšším obsahem sodíku a draslíku a ovocné šťávy.

proti kolísání krevního tlaku-položit nohy na vyvýšené místo-v létě nohy zlobí-napuchnou, mravenčí-to se krev hromadí v rozšířených žilách,mohou být i lýtkové křeče.

Střídavá sprcha-teplá-studená a zvednuté nohy jsou tím nejlepším opatřením.

Zlobí nás  nálety hmyzu- pomáhá tea tree olej,nebo olej na bázi citronu,levandule a hřebíčku.Tyto vůně odpuzují komáry,

Hodně potravy s vitaminem B-zvyšuje imunitu proti bodnutí hmyzem.

Pleť potřebuje hodně vlhkosti-je dobré ráno použít sprchu-vlažnou - ne studenou.

Zkušenost-nosím v lahvi se sprejovým uzávěrem minerálku-pochopitelně bez příchutí.Jakmile mám pocit sucha-rozstříknu jemný film okolo obličeje nebo místa,kde ten pocit je-uvidíte -pomáhá.

Zdravý bronz získáte díky vitaminům A,C a E.Tuto kombinaci obsahují především rajčata,špenát a mrkev.Hnědá pleť vám déle  vydrží,když budete jíst hodně ovoce a zeleniny  pít dostatečné množství vody.

Pozor na nadměrné opalování- ale o tom bylo napsáno jinde a hodně.

*

Choďte co nejvíc bosi-lépe se prokrvují nohy a jsou stimulovány akupresurní body přirozenou masáží-prospívá celému tělu.

*

Při lehkém úpalu-postižená místa zchladit vlhkými obklady.

Lehce zarudlá místa lze zklidnit koupelí ve vlažném podmáslí-vápník, lecitin,minerální látky a stopové prvky dokážou utišit podrážděnou kůži.Lze i obklady.

                                          

TIPY,TRIKY.

Při otocích a mravenčení v nohách- pomůže následující cvik:

Postavte se a pomalu podupávejte napřed pravou a pak levou nohou.Postupně zrychlujte a po dvou minutách dupejte co nejrychleji.Těmito svalovými pohyby uvedete do činnosti žilové čerpadlo.které usnadňuje odtok krve z nohou k srdci. 

*

Nic není při vedrech účinnější než si po obědě zdřímnout.Biorytmus a trávení se již postaraly o útlum a když se přidá ještě vnější velká teplota-klesne krevní oběh na minimum.Dopřejte si tak 30 minut klidu-vzpomeňtě na obyvatele Středomoří-polední siesta.

                                        

-------------

online:
S TROCHOU NADHLEDU-Denní horoskopy
ANDĚLSKÉ KARTY-vylož si
Sedni si v klidu,klikni na obrázek-obrázky se mění samy,vnímej mantru
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one