online:
                                                     

Dny se začínají krátit a my se začínáme připravovat na chladné roční období.Častěji se objevují pocity hladu,převládají chutě na vydatné a sladké jídlo,organizmus ve zvětšené míře podléhá únavě a apatii.

Asi 20 % lidí podléhá v tomto období dokonce depresím.

Příčinou je slábnoucí sluneční svit,zejména ultrafialové světlo,které přes den nedostatečně rozkládá spánkový hormon melatonin-člověk je stále unavený a bez elánu.

Tvůrce dobré nálady-serotoninu- je také málo,protože jeho produkce je také závislá na světle.

Nedostatek této látky,která plní úlohu jakéhosi kurýra v nervech vyvolává zesílené pocity hladu a sklíčenosti.

Sladké pomáhá jen na chvilku-ale je doporučeno.Ke zlepšení nálady pomíhají také bylinky-třezalka zahání trudné myšlenky,kořen kava-kava pomáhá proti úzkosti a kořen žeň-šen zvyšuje koncentraci a výkonnost.

Z toho co jste si přečetli je zřejmé - pohyb v přírodě-povzbuzuje krevní oběh.,zvyšuje imunitu v období chřipek a nachlazení.

Také v přírodě nacházíme plno plodů bohatých na vitaminy-Rakytník, šípek / vitamin C/,lískové a vlašské ořechy/ vitamin E/,nebo bezinky a dýně / vitmin B/ nás zásobují dodatečně na to,abychom posílili svůj organizmus. 

TIPY.

* Bolí vás často na podzim hlava ?

Dá se vyhnat z těla masážemi-čínská medicina považuje tyto potíže na důsledky poruch tělesných energetických toků.Drážděním určitých bodů prsty dokáže akupresura nahromaděnou energii uvolnit a rozproudit.

Viz masáže na stránkách.

* rotoped-rozproudí krevní oběh stimuluje stehenní a lýtkové svalstvo,stejně jako břicho,pánev a záda.A navíc-likvidujete tukové polštářky.

Ovšem - pokud na něm jezdíte.

* stimulace mozkové kůry-i přes chmurnou  náladu-křížovky,hry-prokrvuje se mozek a zlepšuje náladu.

* a nakonec - balzám na duši

Šálek dobrého čaje při svitu svíčky zahřeje tělo i duši.Příjemné zvuky,vůně a barvy působí blahodárně na mysl a zbavují napětí.

Vyzkoušejte,to co už je na stránkách-teorii barev-jak na Vás působí žlutá, oranžová,červená-podporují prokrvení a působí proti melancholii a apatii.

Vůbec -. můžete vyzkoušet rady ze stránek, je čas i odpovídající počasí-meditujte,relaxujte,smějte se.

A pak hurá do zimy.

online:
S TROCHOU NADHLEDU-Denní horoskopy
ANDĚLSKÉ KARTY-vylož si
Sedni si v klidu,klikni na obrázek-obrázky se mění samy,vnímej mantru
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one