online:
                                                                        

Naše tělo je zázračný biologický stroj-dá-li se to tak říci.

Každou miliontinu sekundy pracují jeho buňky,tak, aby fungoval bez poruch.Měli bychom ale vědět,jak nejdůležitější orgány pracují a jak o ně pečovat.

MOZEK.

Řídí všechny životně důležité funkce.Především nám ale připravuje krásný život tím, že nám dovoluje myslet,cítit,vnímat a vzpomínat.

Péče o něj:Zrovna jako svaly,potřebuje mozek neustálý trénink,aby neochabl.I výživu šedých buňek mozkových/ jak říkal Poirot/ lze povzbudit.

Krmte ho celozrnnými produkty,dodávají pohonnou látku pomalu a stále.Je důležité také hodně pít.Mozek sestává z 80% z vody a potřebuje ji neustále dodávat,aby mohl pracovat.Denní dávka tekutin by měla být minimálně 2,5 litru,rozdělená do celého dne.

Ale-tenhle komplikovaný orgán je bohužel také poruchový-jako všechno.Trvalý stres rozrušuje mozek a nadměrná konzumace alkoholu nechá odumírat buňky.Pokud jsou arterie ucpané a to ty,které vedou k mozku-hrozí mozková příhoda.

Kouření, nadváha,vysoký krevní tlak a špatná hladina cukru v krvi vedou k arterioskleroze.nejlepší prevencí je racionální jiídelníček.

 

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA.

Většinou jí věnujeme málo pozornosti.Neděláme si starosti-ale téměř každý třetí člověk trpí jejím onemocněním-aniž by to věděl.Proukuje hormony,které řídí látkovou výměnu a ovlivňuje psychiku.

Péče o ni: hodně dobrého jí prokážeme dobrým jódem.Denně potřebuje asi 200 mikrogramů minerálu,aby mohla produkovat hormony.je vhodné používat sůl s jodem a jíst mořské ryby nebo plody moře.

Ale-problémy se štítnou žlázou se projevují dost pozdě-protože symtomy jsou nespecifické.Nápadná je pouze zvětšená štítná žláza,která může poukazovat na nadměrnou funkci.-Nutí tělo pracovat na plné obrátky,způsobuje neklid,poruchy spánku a úbytek na váze.Právě opačně se chová při nedostatečné funkci.Tento stav poznáme podle stálého nedostatku energie,mrazení a přibývání na váze.

PLÍCE. 

Asi dvacetitisíckrát denně nabírají vzduch,aby zajistily pro tělo kyslík.

Péče o ně-Aby se škodliviny ze vzduchu- z prostředí nedostaly do plic-doporučuje se dýchat nosem, který působí jako filtr.Většina lidí ale dýchá povrchově.Hluboké dýchání zlepšuje transport dusíkatého monoxidu do plic,který rozšiřuje cévy a zlepšuje všechny činnosti těla.

Ale-kouření je největším nepřítelem plic.Ale i jiné škodlivé látky v ovzduší-jemný prach,plísně,chemikálie-zkusme se jich vyvarovat.Při alergiích,které mohou ohrozit orgány dýchacích cest-například senné rýmě je nutné se léčit,jinak hrozí astma.

 

  PRSA.

Převážnou část našeho života-jsou jakousi"dekorací".Teprve při narození dítětezačnou plnit svou funkci.

Péče o ně-sport a zdravá výživy udržují prsa ve formě.Důležité je pravidelné vyšetřování.I když nahmatáte uzlinku-nemusí jít o rakovinu.Pouze každá dvanáctá uzlina před přechodem je zhoubná.Po menopauze ale počet stoupá-proto jsou nutné preventivní prohlídky.

 

SRDCE.

Jako motor pumpuje všechnu krev do celého těla.Je to nejvýkonnější čerpadlo na světě..Tak zajišťuje,aby byly všechny orgány zabezpečeny výživnými látkami.

Péče o něj-vlastně všechno-co označujeme pojmem " zdravý život" mu prospívá. Pohyb trénuje jeho výkonnost,správnou výživou se udržují arterie průchodné.Je prokázáno že při stoupající konzumaci ovoce a zeleniny klesá riziko srdečního infarktu až o 30%.Denně bychom měli jíst 650 g rostlinné výživy.Velký význam v současné době mají  mastné kyseliny omega 3.Chrání cévy před záněty a mohou zamezit zúžení arterií.

Ale-tepny pošlozuje nadváha,kouření,vysoký krevní tlak a špatníé hodnoty cukru v krvi.Jestliže je zvýšená hladina špatného cholesterolu,měly by se vyloučit ze stravy živočišné tuky.

 

LEDVINY.

Nevylučují jen moč a tím škodliviny z těla,ale také produkují hormony a přeměňují výživné látky.Mají také kromě jiného vliv na krevní tlak a kosti.

Péče o ně: Důležitý je pitný režim-už o něm bylo psáno.Voda podporuje jejich funkci a vyplavuje škodliviny a bakterie z těla.Močopudnými potravinami,jako chřestem nebo kopřivovým čajem lze předcházet zánětům ledvin a ledvinovým kamenům.

Ale-aby se ledviny ochránily,je třeba léčit každý zánět močového měchýře,jinak zárodky stoupají močovými cstami a dochází k zánětům ledvin.Jestliže potíže trvají déle než 3 dny nebo moč obsahuje krev-okamžitě k lékaři.

 

JÁTRA.

Dokáží mnohem víc než jen zbavovat tělo škodlivin.Uskladňují vitaminy a minerální látky.Kromě jiného řídí hladinu krevního cukru v krvi a tak i rozhodují,zda se tukové polštáře rozpouštějí nebo rostou.

Péče o ně: vyvážené stravování bez živočišných tuků.

Ale-nejvíce škodí alkohol.Onemocnění jater bývá velmi zákeřné.Z počátku necítíte žádné bolesti, protože játra nemají nervové buňky.Onemocnění může signalizovat nedostatek životní energie,bolesti údů nebo nadýmání.

 

ŽALUDEK.

Kručí-je-li prázdný,je nervozní při stresu.Je velmi citlivý a mnoho nezdravé výživy s velkým množstvím rychlého občerstvování mu to neulehčuje.Jeho úkolem je stravu rozmělnit,aby výživné látky mohly být převzaty střevy a mohly být zlikvidovány bakterie.

Péče o něj-vyvarovat se tučných nebo ostrých jídel a nejíst pozdě večer.Obzvlášť syrové potraviny jako ovoce nebo zelenina leží v žaludku dlouho.Kouření jej dráždí a vede k nadprodukci kyselin.

 

STŘEVA.

Se svými osmi metry jsou střeva nejdelším orgánem člověka.Z nich se dostávají výživné látky z potravy do krve.kromě toho je ve střevech ještě 70 % imunitních buněk.Zdravá střeva jsou tedy pro organismus velmi důležitá.

Péče o ně-nutně potřebují balastní látky-z celozrnných produktů,ovoce a zeleniny.Svým objemem trénují střevní svalstvo a podporují střeva v jejich práci.Kromě toho pohyb podněcuje střeva k činnosti.V žádném případě by se neměla podceňovat prevence.

Ale-věnovat by se měla pozornost dlouhodobé zácpě nebo průjmu.

 

 

 

online:
S TROCHOU NADHLEDU-Denní horoskopy
ANDĚLSKÉ KARTY-vylož si
Sedni si v klidu,klikni na obrázek-obrázky se mění samy,vnímej mantru
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one