online:
                                   

Když řeknu slovo - mantra-zasvěceným se  zahřeje u srdíčka v očekávání krásného zážitku.

Nemusím jim vyprávět příběhy-sami je zažili.A tak pro ty, kteří tohle slovo jen slyšeli, budu vyprávět a možná navádět k tomu - zkusit to také.

MANTRY - jsou magické,léčebné,ochranné a osvobozující písně.V mystické tradici Východu se používají už tisíce let k vitalizaci těla a k dosažení vnitřního klidu a míru.Pomáhají nalézt sebe sama a setkat se sám se sebou.Umí zklidnit emoce,uklidňovat mysl a otevírat srdce.

Tolik klasik.

Já ale dodám-zpíváme málo nebo vůbec.Zapomněli jsem na štěstí zpívaného textu,radost z tónů,které vycházejí z nás,souzvuk-když zpíváme s druhými.Chyba.

Naši předkové dokázali při písních pracovat,milovat a bavit se-uzdravovat tělo i duši.

A my na to zapomněli.

Každá mantra má svůj specifický účel,pomáhá nabít energiií,uzdravovat,posilovat,loučit se,odpouštět,zapomenout nebo si vzpomenout.A nikdo není schopen záhadu manter vysvětlit.Ani já se o to nebudu pokoušet-prostě je zpívám.

Moje první setkání s mantrou bylo na jednom esoterickém sezení.V začátcích rozkvětu esoteriky-každý chtěl umět všechno a hned předat dál.

Organizátorka sezení navrhla zazpívat mantru - Gaté gaté paragaté-jednu z nejznámějších manter.Někdo ji znal,někdo a mezi nimi jsem byla i já-neznal.Ale snažili jsem se ten jednoduchý text zpívat s ostatními. Neuměle,ale snažili jsme se.Nic nám neříkala,ale zpívalo se hezky.To děvče nám zapomnělo-nebo nevědělo-co text znamená v češtině-protože mantry se zpívají v sanskrtu- složení slabik-to má kouzelné účinky.

A já si chtěla později připomenout tohle zpívání a dala se do hledání.

A náhodou / ale vy všichni víte,že to nebyla náhoda / se mi dostaly do rukou mantry Henryho Marshalla.A potom další.

A začala jsem zpívat-pravidelně- každý den.Otevírala jsem denně sama sebe,poslouchala se,vciťovala do textu,žila s mantrou.

Kdo je zpívá - zná účinek.Člověk je šťastný,vyzpívá bolest,stres,smutek i zklamání.

Pro plný účinek se každá mantra zpívá 108 x.Prvních 36 nahlas,druhých 36 potichu,posledních 36 v mysli-ale vždy soustředěně.

Můžete si myslet, že je to ztráta času-kdo by zpíval 108 x stejný text.

A jak to počítat ? Pomocí tzv.maly-navléknuté korálky s uzlíky v počtu 108 +1 nebo 54+1 nebo 36 +1.Palcem kloužete po korálkách při opakování a je spočítáno.A určitě znáte meditační náramky z polodrahokamů- nebo růženec-zkuste počítat.

Zkuste to.

                                    

online:
S TROCHOU NADHLEDU-Denní horoskopy
ANDĚLSKÉ KARTY-vylož si
Sedni si v klidu,klikni na obrázek-obrázky se mění samy,vnímej mantru
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one