online:

Rituál odpuštění

Míváte chmurné dny a nevíte vlastně proč.

Něco vás trápí-ale co to je?

Možná v sobě skrýváte pocit nepochopení, ublížení a křivdy.

Tady by mohl pomoci:

Rituál odpuštěníPokud cítíme, že nás nenávist k někomu sžírá nebo omezuje v našem vlastním životě, pak je něco špatně uvnitř nás.

Nezáleží to vůbec na tom, jak moc nám kdo ublížil, ale na našem postoji k onomu člověku, na tom, zda sami sebe necháme trápit se zlobou a záští k jiným lidem. Zloba a nenávist ubližuje jak tomu, kdo ublížil, tak i tomu, kdo tyto emoce vysílá.

Uvědomme si, že veškeré emoce a energie, které vyprodukujeme, se vždycky vrací zpět. Několikanásobně silnější než jsme odeslali.

Pokud nám někdo vědomě nějak ublížil, není možné, aby to dřív nebo později na sobě nepocítil. Tohle se děje nám všem, všichni jsme více či méně ubližovali a ubližujeme druhým, i vědomě i nevědomě, s cílem buď někomu uškodit nebo naopak dosáhnout prospěchu pro svou osobu.

Nikdo nejsme "bez viny" vůči druhým.

Někdy se tyto emoce a pocity táhnou z hluboké minulosti, někdy je to otázka nedávné doby. Na to, co se stalo v tomto životě, si vzpomeneme často snadno....to, co se dělo v životech minulých, bývá většinou skryto, nedostane se do vědomí, ale emoce pracují za nás.....vysvětlují to třeba okamžiky, kdy na první kouknutí víme, že tenhle člověk je nám silně proti srsti...a to ještě ani nepromluvil.

Většina lidí ale neodpouští snadno druhým lidem, hlavně těm blízkým.

Na Bohu požadujeme, aby k nám byl shovívavý, očekáváme shovívavost i od rodičů, nadřízených nebo třeba od lidských soudů...všichni chceme pro sebe shovívavost, pochopení, odpuštění. Ale někdy naše srdíčko je jak zamčený zámek...nejsme schopni ale ani ochotni být shovívaví k druhým lidem, vědomí vlastní křivdy nás zaslepí a my si ji hýčkáme a pěstujeme....

Ubližujeme tím samozřejmě tomu ubližovateli, ale současně i sami sobě. V zamčeném srdci se nemůže vylíhnout nic krásného.

Spousta lidí si ony křivdy hýčká celý život, hromadí, pěstuje a obdělává, krmí.....aby pak, až umřou, si je mohli přenést do dalšího života.....

Kolik lidí dokáže odpustit anebo sami říct "promiň, odpusť"druhému, kterému oni sami ublížili.

Říká se - "Ať hodí kamenem, kdo je bez viny" - lidé rádi soudí, trestají, ale každý má na sobě co vylepšovat, každý ubližuje nebo někdy ublížil druhým....Je sice hodně důležité, jestli vědomě a nebo jakoby nevědomky a nerad, ale - stejně i to neúmyslné v druhých lidech zůstává jako křivda.

Nemá cenu si tyto emoce pěstovat....a kdo pochopí, jak moc si tím škodí.....může si pomoci zbavit se téhle zátěže - Rituálem odpuštění.

..................

Rituál odpuštění nemá valnou cenu dělat mechanicky, nemá cenu ho odříkat jen proto, že si to tu přečtete a že se to má a že to tedy půjdete zkusit, co to udělá, protože co kdyby.....k tomu, aby člověk toužil po tom odpustit druhým i sobě a nenést si v sobě nenávist třeba i stovky let starou, se musí opravdu dospět a chtít to opravdu od srdíčka. Stejně tak musí pocítit touhu poprosit o odpuštění druhé....

Ale funguje to....a pokud to budete myslet vážně, ucítíte to opravdu silně. A efekt bude obrovský.

Je možné ho opakovat kdykoliv, když budte mít pocit, že cítíte zas nějaký nový impuls v sobě...ono starých křivd je v každém požehnaně a pomalu budou vyplouvat na povrch....je to něco podobného jako slupky z cibulky, sloupneme jednu a pod ní bude druhá....ale nakonec se sloupne i ta poslední a zůstane holé a čisté "jadérko".

Udělejte si z Rituálu odpuštění pokud možno slavností chvíli.

Chce to chvíli samoty, času a touhu po tom, zbavit se velké zátěže uvnitř.

.........

V tomto rituálu je potřeba splnit 3 úkoly.....pro každého bude oříškem nějaký jiný....

1) poprosit o odpuštění druhé.

Vůbec to neznamená, že na druhé straně se vám vědomě ihned odpuštění dostane....někdo neodpouští rád a snadno, ale ten dotyčný vaši prosbu jistě pocítí (na astrální úrovni - v úrovni myšlenek) a hlavně - impuls vyšel od vás, na vaší straně bude "čisto" a co s tím udělá ten druhý, to už je na jeho hracím poli. S největší pravděpodobností se to ale projeví téměř okamžitě. Vůbec to neznamená, že byste museli být rázem s druhým kamarádi nebo že by on úplně zapomněl na to, co se stalo, znamená to jen, že se vyčistí vazby mezi vámi a nastoupí například lhostejnost nebo akceptace jeden druhého. Ale to destruktivní, škodící už tam nebude.....

2) odpustit sám druhým.

O tom už jsem psala. Někomu to dělá potíže, ale je to prostě potřeba, nehýčkat si křivdy od druhých. Špatně snášíme křivdy a ublížení od těch nejbližších, od rodičů, rodiny, partnera a přátel....právě proto, že tam bývají ta ublížení nejsilnější. A přitom často nebývají ani vědomá. 

Možná, že vám k odpuštění pomůže to, abyste si uvědomili, že každý může dát druhému to, co má sám v sobě, co umí sám, co je pro něj prioritní, a hlavně - jak je ve svém duchovním vývoji daleko. Někdo opravdu určité věci ještě neumí, ještě si neuvědomuje, ještě nezvládl a nezpracoval - sám v sobě. Rodiče se mohu zdát starší - a věkem samozřejmě jsou, ale vnitřním vývojem mohou proti nám být "dětmi"....a leckdy se od nás dětí učí. Vím, zní to divně....ale vysvětluje to mnohé. Nikdo nemá patent na rozum....učíme se všichni - a právě chybami. A toho dobrého v nás přibývá, i když někdy hodně pomalu. Ona shovívavost je opravdu namístě, hlavně u těch nejbližších lidí.

Samozřejmě to neznamená, že bychom si měli dát vše líbit...ale tohle povídání už nepatří sem..... Odpustit můžeme v každém případě a vše.....bez podmínek a výhrad.

3) odpustit sám sobě. Odpustit sama sobě bylo třeba pro mne strašně složité, moc jsem se na sebe zlobila a prohrabávala se ráda tím, co jsem kdy udělala pro někoho špatně...znovu to prožívala, říkala jsem si, kdybych to a to.....jenže to už vážně nemá cenu. naprvait, co se napravit dá.....zalitovat a poučit se.....nic víc nejde dělat - když už se něco stalo, když jsme něco nezvládli. Věčné sebetrestání nemá smysl.....

A my jsme taky pro sebe důležití....je třeba se mít rád a taky je třeba být k sobě shovívaví.

Někdo to fakt neumí.....

.................................................

A teď tedy k Rituálu odpuštění....

V poloze vleže na zádech (má to svůj smysl ) se zcela uvolníme, zklidníme mysl a pak vnitřním hlasem 3 x zopakujeme následující text :

"Žádám všechny, kterým jsem v tomto či v předchozích životech vědomě či nevědomě ublížil, o bezvýhradné a bezpodmínečné odpuštění všeho, čím jsem jim ublížil."

"Já odpouštím bezvýhradně a bezpodmínečné všem, kteří mi v tomto či v předchozích životech vědomě či nevědomě ublížili, vše, čím mi ublížili."

"Já odpouštím bezvýhradně a bezpodmínečně sám sobě vše, čím jsem jiným či sobě v tomto či v předchozích životech vědomě či nevědomě ublížil."

online:
S TROCHOU NADHLEDU-Denní horoskopy
ANDĚLSKÉ KARTY-vylož si
Sedni si v klidu,klikni na obrázek-obrázky se mění samy,vnímej mantru
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one