online:
                                                          

           Tyto masáže jsou doplňkem velmi starého cvičení-z dob čínských císařů-Chuej-čchun-kung.

Hledali kořen mládí a viděli jak se mniši v klášterech dožívají vysokého věku.Nařízením císaře bylo rozhodnuto-sdělit tajemství cvičení.Nejde zde bohužel ukázat cvičení-ale lze alespoň sdělit velmi účinné masáže.

1.Tři fénixové -

 Třete chvilku dlaně o sebe a teplými dlaněmi si zakryjte oči.Oblast očí si velmi zlehka masírujte dlaněmi-8x.

Ponechte si ruce na zavřených očích,netlačte na oční bulvy.Otevřete oči a 8x jimi otočte ve směru hodinových ručiček a 8x proti.Nakonec se podívajte 8x nahoru a dolů-stále oči přikryté dlaněmi.

Cvik osvěží unavené oči a pomáhá při přetížení očních svalů.

*******************

2.Nebesa se obnovují

Cvik následuje bezprostředně na předchozí-máme tedy ruce beze změny na stejném místě na očích.

Bříšky prstů si masírujeme nejprve místo mezi obočím-tzv."třetí oko".Pak pokračujte v pohybu tak, že budete prsty propracovávat obočí po celé délce a vnější okraj oční jamky.

Masáž napomáhá prokrvení celé oblasti a zabraňuje vzniuku vrásek kolem očí a na čele.Mírní i nosní potíže,jako jsou suché nebo poraněné sliznice.Masáž očí uklidňuje vegetativní nervstvo v celém těle.Mizí pak cukání víčky,nervozita a psychické napětí.

********************

3.Sledujeme ocas Fénixe

Položte si bříška rukou na spánky.Bříšky palců se masírujte 8x od očního koutku až k místu, kde začínají vlasy.

Pomáhá při léčbě bolestí hlavy,migrénách,bolestech trojklanného nervu a poruch vidění.Předchází vzniku vrásek kolem očí a ochabnutí lícního svalstva.

***************************

4.Tření tváří

Třete si chvilku ruce o sebe-až se zahřejí.Položte dlaně na tváře,a lehce s nimi shora dolů třete.Když vám dlaně trochu zvlhnou-je lepší účinek.Cvik opět 8x.

Zlepšuje cirkulaci krve a obnovuje buněčnou aktivitu kůže.Pleť pak vypadá svěže a pružně.

****************************

5.Vytlačujeme poklady země

Lépe se provádí než popisuje.

Zdvihněte levou paži a položte levou ruku přes ústa.Palec přitom uzavře levou nosní dírku,ostatní prsty spočívají na pravé tváři.

Pravou rukou si podepřete bradu a jejími prsty zčásti zakryjte levou ruku.-Kružte oběma rukama současně po směru hodin.ručiček okolo úst.Jen lehký tlak.Současně rytmicky stlačujte levou nosní dírku tak,abyste dýchali jen pravou.Udělejte jazykem 8x kruh po směru hodin.ručiček a to souběžně s pohybem rukou.Vyměňte na druhou stranu a pohyb proti směru hodin.ručiček.

Stimuluje akupunkturní body kolem úst a nosu.Zmírňuje sklony k mrtvici,uzdravuje ochrnutí obličeje a pomáhá při nadměrném slinění.Předchází tvorbě vrásek ve zmíněných partiích.

*****************************

6.Polykání šťávy z jadeitu

Položte obě ruce na obličej tak, aby ústa i nos byly zakryty.Oba ukazováčky jsou na kořeni nosu,palce leží na lících a ostatní prsty zakrývají ústa a nos,přičemž před ústy zůstává volná úzká štěrbina.

Opište zavřenými ústy 4x po směru hodin.,ručiček a pak 4x opačným směrem.Jakmile se ústa naplní slinami, spolkněte je ve třech malých doušcích.

Podporuje tvorbu slin, které natráví potravu.Sliny jsou nositelem vitální energie a mohou tedy spustit hojivé procesy v těle.

*****************************

7.Úder do tváře draka

Třete si ruce o sebe,až se zahřejí.Teplými špičkami prstů si po dobu asi jedné minuty proklepávejte celý obličej.Začněte od čela a přejděte přes tváře na ústa a bradu.

Stimuluje prokrvení a aktivizuje buňky pokožky.Pomáhá při neuralgiích tváře,při ochrnutí obličeje a při záškubech obličejových svalů.Vylepšuje vzhled pokožky.

*****************************

8.Nebeské bubnování

Opět si třete ruce,až se zahřejí.Položte obě ruce na uši a promněte je 8x bříšky rukou dopředu a dozadu.Potom si přidržte na ústí zvukovodu prostředníček a přitom si na něj ukazováčkem 8x poklepejte.

Stimuluje akupunkturní body okolo uší.Pomáhá při hučení v uších,nedoslýchavosti a zánětech uší.Když se cvik provádí několikrát denně,zlepší se nejen sluch,ale i zrak.Po tomto cviku se rozjasní v hlavě a zlepší nálada.

****************************

9.Tření hlavy draka

Zajeďte si všemi deseti prsty do vlasů,jakoby jste se chtěli česat.Vlasy 8x projeďte od čela dozadu.

Ropzčesávání stimuluje akupunkturní body na lebeční klenbě a ve kštici.Opakováním mizí mdloby a zvracení,nervozita,nespavost.

Má silný uklidňující účinek.

****************************

10.Čištění nebeské nádrže

Polože si levou ruku na šíji.Třete a tiskněte levou rukou část krční páteře.Pohyb směřuje zprava doleva.Takto se třete 8x a vyměňte ruce-zleva doprava-

Pomáhá při bolestech krční páteře a šíje i při křečích v této oblasti.Probíhají tudy energetické dráhy,zlepšuje vidění.Pomáhá i při pocitech napětí ve spodině lebeční při změnách počasí.

*****************************

11.Větší úspěch

Třete si dlaně k zahřátí.

Položte si pravou ruku na levou a propleťte si natažené prsty.Třete se 8x nahoru a dolů.Potom si ruce vyměňte.

Poté si položte pravou ruku na vnější stranu levého předloktí tak,aby ruka doléhala na kloub zápěstí.8x se třete na vnější straně předloktí sem a tam.Poté si ruce vyměňte.

Zlepšuje hybnost kloubů a pomáhá uvolňovat energetické dráhy,které jsou na konečcích prstů.A tak může nahromaděná energie snáze odtékat.

Na vnější straně předloktí leží body,které patří srdci a trojitému ohřívači.Masáž podnítí tyto dráhy k činnosti a prospěje celému tělu.

                                                                       

                                                                                                              

 

 

 

online:
S TROCHOU NADHLEDU-Denní horoskopy
ANDĚLSKÉ KARTY-vylož si
Sedni si v klidu,klikni na obrázek-obrázky se mění samy,vnímej mantru
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one